מצלמות אבטחה אלחוטיות – איך זה עובד?

מצלמת אבטחה אלחוטית מסתמכת על תקשורת בין משדרי וידאו ומקלטים. רוב המצלמות הדיגיטליות-וידאו החדשות מגיעות עם תכונה אלחוטית מובנית אשר מאפשרת למצלמה להתחבר למחשב או למכשיר הנמצא בשימוש על מנת  לקבל את האות. מה הם תדרי מצלמת אבטחה אלחוטית? התקשורת בין המצלמה לבין המקלט מתקיימת באמצעות תדר מסוים בשני המכשירים. רוב ההתקנים האלחוטיים, מצלמות במקרה זה, מאפשרים לך לבחור מתוך ארבעה תדרים בלבד. מגבלות התדירות בדרך כלל יגבילו את השימוש לכארבע מצלמות לכל מיקום בתדר נתון. כיצד מסופק כוח למצלמת האבטחה האלחוטית שלך? בעוד אות הווידאו המעביר את האות מהמצלמה אל הצג הוא אלחוטי, כל אחד מהמכשירים (מצלמה, מקלט וצג) עדיין זקוק למקור כוח. בשלב זה, תכנית התקנה של מצלמת האבטחה "אלחוטית" לחלוטין אינה זמינה. עבור מצלמת אבטחה יש להגדיר שקעי חשמל קרובים.

בין אם דגם המצלמה אנלוגי או דיגיטלי, קיימים מכשירים אלקטרוניים המשדרים בשני טווחי 2.4 GHz או 5.8 GHz. 900 MHz ו -1.2 GHz היו נפוצות יחדיו, אבל כיום שתיהן כבר יצאו כמעו לגמרי משימוש.

מה הם סוגי המצלמות האלחוטיות?

2.4 GHz ו -5.8 GHz דומות בתפקודן. שתיהן מכילות משדר ששולח אות למקלט, אשר יכול להיות מחובר למוניטור תצוגה או DVR להקלטה.

2.4 GHz זמין במצלמות דיגיטליות ואנלוגיות. יש טווח שידור מקסימלי של כ -700 מטרים. מקלט בודד יכול לשאת מקסימום של 4 שידורים. רוב ההתקנים האלחוטיים / התקנים אלחוטיים משדרים על תדר זה, כך מכשירים אנלוגיים נוטים מאוד להתערבות.

5.8 GHz זמין במצלמות דיגיטליות ואנלוגיות. טווח מקסימאלי של כ -2000 מטרים. מקלט בודד יכול לשאת לכל היותר 8 שידורים. נפוץ פחות בשימוש על ידי מכשירים ביתיים, כך שפחות מועדות להפרעה. אותות אנלוגיים עדיין יכולים להילקח ידי מקלטים מבחוץ.

מצלמות וויי – פיי

מצלמות WiFi הן מצלמות פרוקסי אלחוטיות. הן מאפשרות להתקנים מרובים להשתמש ברשת יחד ומאפשרות גישה לרשת תקשורת מקומית באמצעות נתב אלחוטי. הן מקשרות כל התקן לנתב, אשר יכול לשלוח מידע הלוך ושוב להתקנים אחרים ברשת, כמו גם אל האינטרנט. לנתב WiFi טיפוסי יש מגוון של כ 150-300 מטרים והוא יכול (למרות דעות שגויות) להתחבר לכמה שיותר מכשירים אשר תומכים בגלישה בפס רחב. בדרך כלל, נתבים אינם כלולים עם מצלמות אלה ויש לרכוש אותם בנפרד. מצלמות WiFi הן כל כך פופולריות, משום שהן מאפשרות גישה מרחוק להזנת וידאו מחוץ לרשת. ההגדרה יכולה להיות יותר מסובכת ממצלמות אלחוטיות מסורתיות. הדבר בדרך כלל מחייב את המשתמש להיות בעל מחשב אישי זמין על מנת להגדיר את המצלמה.

מצלמות סלולר

מצלמות הסלולר מכילות משדר סלולר המתחבר לרשת סלולרית כדי לשלוח וידאו. בתפקוד, הן יכולות להיות מאוד דומות למצלמות WiFi. המצלמה הסלולרית הינה הטכנולוגיה החדישה ביותר של הטכנולוגיות האלחוטיות, ואמינותה יכולה להשתנות משמעותית, היא מבוססת במידה רבה על תנאי רשת. מצלמות אלה  גם נוטות להיות יקרות מאוד. לא רק שהציוד יקר, הן גם דורשות תכנית נתונים סלולרית כדי לשדר וידאו. מחירים אלה יכולים להשתנות על ידי הספק הסלולרי, וחוסר הכיסוי הסלולרי יכול להוציא את המכשירים מכלל פעולה. עם הוזלת המחירים, סוג זה של מצלמות ייעשה  יותר ויותר פופולרי.